A boldogító légzés.
Adatok
Író(k): Márton Csilla
Műfaj(ok): személyiségfejlesztő, önismeret, Raktárról
Megjelenés éve:
Fülszöveg
A szerző légzésterápiás könyve tudonányos alapossággal megírt, mégis mindenki számára érthető, élvezetes olvasmány. Elmélet és gyakorlat izgalmas ötvözése ez a könyv. A légzés a tudattalant mozgatja meg bennünk. A tudatalatti felszabadító erejével csak akkor élhetjük meg a boldogságot, ha önmagunkat nemcsak ismerjük, hanem személyiségünket folyamatosan gazdagítjuk, fejlesztjük. Már az Előszóban leírja a szerző, hogy "roppant nagy hatalma van gondolatainknak". Ezt a hatalmat hasznunkra fordíthatjuk, a betegséget is legyőzhetjük, ha követjük a szerző által felmutatott, sokféle út közül azt, amelyik a sajátunk.
A Bevezető egy történettel világítja meg, miért fontos, hogy szembenézzünk önmagunkkal. Ezután C. G. Jung személyiségpszichológiáját ismerteti, majd a légzés típusairól, a létezés három szintje és a légzés összefüggéseiről, majd a légző iskolákról ír. A rendkívüli tudatállapotokat, így pl. a holotróp tudatállapotot a légzés tanító mestere, az USA-ban dolgozó dr. Grof Stanislav nyomán ismerteti. A keleti filozófiák, gyógymódok és a világvallások egyaránt hozzájárulnak ahhoz, hogy megérstük a szellem törvényeit, s általuk jobban ismerjük, sőt, szeressük önmagunkat.
A könyv talán legizgalmasabb fejezete "Az önismeret útján járók vallomásai". Itt a szerző az egyéni sorsokon keresztül mutatja be a légzésterápia életet megváltoztató erejét. Valóságos emberi történeteket olvashatunk. Ki-ki rábukkan a sajátjára.